محل تبلیغات شما

بالاخره هزینه راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟ 

بسیاری از مردم، هنگامی که تصمیم به کسب درآمد از اینترنت مانند ساخت فروشگاه اینترنتی می‌گیرند، دنبال این هستند که ببینند، چه چیزی به‌صرفه‌تر است و چقدر باید هزینه کنند. اول بگذارید خیالتان را راحت کنم، که هزینه طراحی سایت فروشگاهی، بسیار کمتر از راه‌اندازی فروشگاه در یکی از خیابان‌های تهران است! 

اما همانطور که می‌دانید، روش‌های متفاوتی برای راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی، مانند طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی، اضافه کردن افزونه‌های فروشگاهی به بعضی از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و استفاده از فروشگاه ساز وجود دارد. هزینۀ استفاده از هر کدام، متفاوت است. ( از 400 هزار تومان تا 100 میلیون تومان! ) پس بیایید هزینه هر روش را جداگانه بررسی کرده و یک جمع‌بندی کلی داشته باشیم.

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی 

منظورم از طراحی سایت اختصاصی و ساخت فروشگاه، مراجعه به شرکت‌های طراحی سایت و سفارش طراحی یک سایت فروشگاهی است. این شرکت‌ها اگر کارشان درست باشد، کدهای سایت شما را، از صفر می‌نویسند (بدون کپی کردن!) و برای‌ شما، یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و یک قالب مخصوص خودتان می‌سازند.

هزینه ساخت سایت فروشگاهی

هزینه طراحی سایت فروشگاهی به‌صورت اختصاصی، بیشتر از سایر روش‌هاست. علاوه بر این، تعرفۀ مشخصی ندارد. مثلاً ممکن است شرکتی برای ساخت فروشگاه اینترنتی، 50 میلیون تومان پول بگیرد و شرکت دیگری همان سایت را با 10 میلیون تحویل‌تان بدهد. طبق آخرین اطلاعاتی که خودم از دوستان فعال در این زمینه به دست آوردم، حداقل هزینه راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با امکانات عمومی (نه خیلی پیشرفته) مبلغی حدود 10 میلیون تومان است. این مبلغ برای فروشگاه‌های پیشرفته تا مبلغ 100 میلیون تومان هم می‌رسد. البته همانطور که گفتم تعرفه و قیمت مشخصی در این بازار وجود ندارد و ممکن است مبالغی بیش از این نیز در برخی شرکت‌ها درخواست شود!

درباره پشتیبانی این وب‌سایت‌ها هم، معمولاً یک سال اول رایگان است، اما از سال دوم به بعد، باید سالانه مبلغی حدود 500 یا 600 هزار تومان پرداخت کنید.

هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی با کمک CMS آماده

با سیستم‌های مدیریت محتوا یا همان CMS آشنایی دارید؟ اگر نه، مقالۀ هرآنچه که باید دربارۀ سیستم‌های مدیریت محتوا بدانید» را بخوانید؛ در این مقاله، انواع سیستم‌های مدیریت محتوای سایتی و فروشگاهی را بررسی کرده‌ایم.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای ساخت فروشگاه استفاده کنید، باید یک پلاگین (افزونه) فروشگاه ساز به اسم ووکامرس روی سیستم مدیریت محتوا نصب کنید تا یک فروشگاه به سایت‌تان اضافه شود. خود من این روش را اصلاً پیشنهاد نمی‌کنم، مگر اینکه بخواهید فروشگاه خیلی کوچکی با تعداد محصولات محدود بسازید. می‌دانید چرا؟

چون اضافه کردن افزونه‌های مختلف به سایت، سپس قرار دادن محصولات متعدد در آن، سرعت سایت را کم می‌کند و این یک تهدید جدی برای سایت‌تان است؛ چرا که کاربران به هیچ وجه سایت‌های کند و اعصاب خردکن را دوست ندارند.

قیمت ساخت فروشگاه اینترنتی با وردپرس به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. خود سیستم مدیریت محتوای وردپرس رایگان است، اما قیمت افزونه‌ها و موارد جانبی که باید برای آن تهیه کنید تا یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید عبارتند از:

قیمت com دات : 165 هزار تومان

برای اطلاع از هزینه همۀ دامنه‌ها، جدول زیر را برای شما قرار داده‌ایم.

قیمت هاست یکساله لینوکس با امکانات عمومی: 400 یا 500 هزار تومان

قیمت قالب فروشگاهی وردپرس: از 80 تا 300 هزار تومان (البته قالب سفارشی مبلغ بیشتری ممکن است داشته باشد.)

قیمت افزونه پرگاس (همه امکانات مورد نیاز در پلاگین فروشگاه‌ساز وردپرس): 69 هزار تومان

قیمت درگاه پرداخت اینترنتی شرکت ایران کیش: 30 هزار تومان

قیمت سئوی ووکامرس پرمیوم: 19 هزار تومان

قیمت افزونه زوم خودکار تصاویر در ووکامرس: 28 هزار تومان

قیمت افزونه مدیریت تب‌های ووکامرس: 30 هزار تومان

قیمت افزونه  Yoast سئو : 45 هزار تومان

قیمت افزونه صدور فاکتور: 30 هزار تومان

این‌ قیمت ابزارهایی بود که برای یک فروشگاه معمولی نیاز دارید (که می‌شود چیزی حدود 1,000,000 تومان). اگر بخواهید فروشگاه بزرگتری داشته باشید، یا باید افزونه‌های دیگری را بخرید یا سفارش طراحی  و توسعه آن‌ها را بدهید. تازه فقط همین نیست؛ در بحث پشتیبانی وردپرس اگر خودتان برنامه‌نویسی بلد نباشید، یا باید کسی را استخدام کنید، یا با پرداخت هزینه، پشتیبانی را به کارشناسان بسپارید.

هزینه راه اندازی فروشگاه اینترنتی سفارشی با وردپرس

اگر خودتان دانش کافی برای کار با وردپرس را نداشته باشید یا بخواهید کار راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس را به دست کارشناسان بسپارید چقدر باید هزینه کنید؟

طبق آخرین بررسی‌های من، سفارش فروشگاه اینترنتی وردپرسی بسته به امکانات آن، چیزی بین 4 تا 6 میلیون تومان برایتان آب می‌خورد. در قیمت‌های پایین معمولاً قالب جدید و اختصاصی برایتان ساخته نمی‌شود و قالب‌های استفاده شده، ویرایش یا ترجمۀ قالب‌های موجود هستند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: طراحی سایت؛ قالب آماده یا قالب اختصاصی؟

قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با استفاده از فروشگاه ساز

فروشگاه‌ ساز نوع دیگری از سیستم‌ مدیریت محتوا است؛ منتها یک سری تفاوت‌ها با سیستم‌هایی مثل وردپرس دارد. به این سیستم‌های مدیریت محتوا، سیستم اشتراکی یا SAAS هم می‌گویند و فرق آن‌ها با سیستم‌های متن باز یا Open Source (مانند وردپرس) در این است که به کدهای سایت دسترسی ندارید و برای استفاده از آن‌ها باید اشتراک سالانه یا ماهانه خریداری کنید.

ما قبلاً در مقالۀ فروشگاه ساز چیست؟» به طور مفصل درباره انواع فروشگاه سازها، معیارهای انتخاب آن‌ها و اینکه چگونه فروشگاه بسازیم صحبت کردیم.  پیشنهاد می‌کنم حتماً این مقاله را بخوانید تا با اطلاعات کامل و روشن، بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

خب، برگردیم سر بحث اصلی خودمان: تعرفه و هزینه راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از فروشگاه‌ساز چه‌قدر است؟ فروشگاه‌سازهای ایرانی مختلفی وجود دارند که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند. هر کدام یک سری نقاط قوت و نقاط ضعف دارند. در همان مقالۀ فروشگاه ساز چیست هم گفتیم فهمیدن اینکه کدام فروشگاه ساز برای شما بهتر است» به خودتان و انتظارات‌تان از یک فروشگاه اینترنتی بستگی دارد؛ اما به عنوان نمونه بیایید تعرفه ایجاد فروشگاه اینترنتی با پرتال را ببینیم.

هزینه راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با فروشگاه‌ساز پرتال

در مورد فروشگاه ساز پرتال شما سه انتخاب دارید:

1. هزینه راه‌ اندازی فروشگاه کوچک (سالانه): 990 هزار تومان
  2. هزینه راه‌اندازی فروشگاه استاندارد (سالانه): 2 میلیون و 400 هزار تومان
  3. هزینه راه اندازی فروشگاه پیشرفته (سالانه): 4 میلیون و 900 هزار تومان 

این هزینه برای یک سال خیلی مقرون‌ به‌صرفه‌ است. چرا؟ چون تهیۀ هاست و دامنه بر عهدۀ پرتال است و شما نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای خرید هاست و دامنه ندارید، علاوه‌ بر این، پشتیبانی فروشگاه‌ساز پرتال رایگان است. امکانات دقیق هر بستۀ پرتال را در صفحه تعرفه سایت و فروشگاه ساز ببینید.

همچنین، اگر خواستید با امکانات این فروشگاه‌ساز حرفه‌ای کاملاً آشنا شوید، مطلب 35 دلیل برای آنکه سایت ساز پرتال را انتخاب کنید!» را بخوانید.

در مورد سایر فروشگاه‌سازهای ایرانی هم قیمت‌ها حدوداً مشابه است، به جز فروشگاه‌ساز سازیتو، که به‌‍جای دریافت هزینه سالانه، از هر فروش شما 4% سود می‌گیرد و خرید دامنه هم بر عهده خودتان است.

جمع‌بندی پایانی

اگر می‌خواهید با سرمایه کم یا بدون هزینه، از اینترنت، کسب درآمد کنید، راه اندازی فروشگاه اینترنتی یک گزینه عالی است. با توجه به سرچ بالایی که در مورد هزینه طراحی سایت فروشگاهی می‌شود تصمیم گرفتیم مطلبی کامل در این مورد، برای شما عزیزان قرار دهیم. همچنین در مقالۀ دیگری با عنوان فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی موفق و پرفروش» شما را به داشتن یک فروشگاه اینترنتی پردرآمد نزدیک می‌کنیم. پس مطالعه آن را از دست ندهید. 

صادقانه بگویم، تمام این اعداد و ارقامی که خدمت‌تان عرض کردم، مربوط به مرداد 98 است و با این وضع بالا و پایین (البته فقط بالا!) رفتن قیمت‌ها خیلی اطمینانی به آن‌ها نیست. منظورم این است که معلوم نیست تا یک ماه دیگر یا حتی یکی دو هفته دیگر قیمت‌ها همین باشد. به هر حال من سعی کردم که سوالات شما، درباره قیمت‌ها و تعرفه‌های مختلف طراحی سایت را تا جای ممکن پاسخ بدهم. اگر سوال دیگری داشتید حتماً آن را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

برای ثبت آگهی رایگان به سایت شهر24 مراجه کنید

سایت شهر24 مرجع آگهی های رایگان.با سایت شهر24 دیده شوید

بالاخره هزینه راه‌ اندازی فروشگاه اینترنتی چقدر است؟

۱۲ روش برای افزایش فروش آنلاین

نکات طلایی برای موفقیت فروشگاه اینترنتی

فروشگاه ,اینترنتی ,هزینه ,یک ,سایت ,هزار ,فروشگاه اینترنتی ,اینترنتی با ,اندازی فروشگاه ,طراحی سایت ,هزار تومانقیمت ,اندازی فروشگاه اینترنتی ,راه‌ اندازی فروشگاه ,هزار تومانقیمت افزونه ,سیستم‌های مدیریت محتوا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شعر _نثر